Dziennik Bulwarowy Online Ostrów Małopolski

Jutro w lokalnym wydaniu drukowanym

Ujęto szefa grupy wyłudzającej odszkodowania. To 23-letni Mariusz Ruszczyk

Andrzej Malinowski

Wkręć znajomych w ten artykuł!

Podstaw tu swoje lub czyjeś dane korzystając z tego formularza. Stworzony link śmiało wysyłaj do przyjaciół - możesz go w każdej chwili zablokować.

Podstaw tu inne dane Zobacz inne artykuły

Ostrów Małopolski. Rozpoczyna się proces sześciorga "poparzonych", którzy oblewali się gorącymi substancjami, aby wyłudzać odszkodowania od firm ubezpieczeniowych. Główną postacią w procederze i jego pomysłodawcą był 23-letni Mariusz Ruszczyk.

Wszyscy oskarżeni to mieszkańcy naszego regionu. Ich sposób działania był taki sam. Podpisywali umowy z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Później wylewali na siebie różne gorące substancje, najczęściej wrzący rosół, po czym występowali o odszkodowanie za poparzenie nóg, brzucha czy rąk, tłumacząc obrażenia nieszczęśliwym wypadkiem w kuchni podczas przyrządzania obiadu.

Wersję oskarżonych zakwestionowali powołani przez prokuraturę biegli w zakresie medycyny sądowej i chirurgii plastycznej.

- Kontakt z gorącymi substancjami podczas prac kuchennych nie mógłby spowodować takich obrażeń zakładając pionową pozycję ciała - mówi rzecznik prokuratury Barbara Wojtczak. - Poza tym, trudno uwierzyć, że ktoś mógłby mieć takiego pecha tyle razy.

Ważne w opinii biegłych, było również to, że gorąca ciecz zawsze w jakiś sposób omijała genitalia, czego możliwość wykluczyła seria eksperymentów przeprowadzonych na potrzeby procesu.

Z akt sprawy wynika, że Mariusz Ruszczyk w ciągu ostatnich trzech lat wystąpił o odszkodowanie z 9 firm ubezpieczeniowych. Z 8 wyłudził ponad 72 tys. złotych, z kolejnej próbował zainkasować aż 100 tys. Zaalarmowało to pracowników towarzystwa, którzy postanowili przyjrzeć się sprawie.

Mariusz nie jest jedynym zatrzymanym, pozostałe 5 osób jest podejrzewane o wyłudzenie odszkodowań na łączną kwotę 450 tys. zł, przy czym kolejne próby były w toku. Z historii ubezpieczeń wynika, że to Mariusz rozpoczął całą akcję, prokurator jest zdania, że pozostali działali na jego zlecenie.

W czasie śledztwa wszyscy oskarżeni odmówili składania wyjaśnień. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności oraz zwrot wyłudzonych pieniędzy.

Ważne! W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystając z witryny akceptują Państwo regulamin strony oraz fakt, że wszystkie informacje na niej zawarte są całkowicie fikcyjne, a podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest całkowicie przypadkowe. Jeśli nie zgadzasz proszę opuść tę stronę.

Znalazłeś błąd w artykule? Zgłoś to › Opracowanie własne na podstawie: PAPs, Oriet.

Komentarzy: 43

Twój komentarz został przesłany do moderatora, jeżeli nie narusza regulaminu powinien wkrótce pojawić się pod artykułem.

Jagna Guświńska Ostrów Małopolski
Termin gorący facet nabiera nowego znaczenia :) ale na takie kwoty odszkodowań to poparzenia musiałby być naprawde mocne, takie które nie zejdą łatwo. Ciekawe na co wydali pieniądze, pewnie na wóde.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Krzysztof Stefański Ostrów Małopolski
Znam tego gościa i jakoś wcale mnie nie dziwi ta informacja. Po takiej patologii to można się spodziewać wszystkiego. Jak policja znajdzie u nich noworodki w zamrażarce to się nie zdziwie.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Marcin Burczak Ostrów Małopolski
Polacy nie mają pieniędzy, więc muszą kombinować. To wina naszego parlamentu, że ludzie są zmuszani do takich praktyk. Gdyby żyli godnie to nikt nie ryzykowałby zdrowia.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Marcin Jagiełło Ostrów Małopolski
W szpitalu: o, pan Ruszczyk, znowu pomyliliśmy miskę z durszlakiem? Kurde, co ludzie nie wymyślą, żeby zdobyć trochę gotówki. Ale jak znam życie to pewnie już ją przebimbali...

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Zawsze pod takimi artykułami znajdzie się ktoś, kto będzie zwalał winę na rząd i takie tam. Bo im Państwo nie dało to kradli. Równie dobrze winę mordercy możemy zrzucić Państwo, bo nie zapewniło mu wzorców...

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Bartosz Wojewódzki Ostrów Małopolski
Kiedyś złamałem ręke i ciężko było uzyskać pieniądze z ubezpieczenia, bo tak się towrzystwo broniło przed wypłatą. Dziwie się, że tu im poszło tak gładko z taką niewiarygodną historią.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Być może współpracowali z pracownikami towarzystw ubezpieczeniowych, ciężko uwierzyć, że takie wnioski przeszły bez dogłębnego badania.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Igor Wielgosik Ostrów Małopolski
OMG!!! Znam go!!! Marcin Suwalski Aneta Klepacka Damian Sobieraj zobaczcie o kim tu piszą xD

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Bardzo jestem ciekawa jakie to towrzystwa ubezpieczeniowe, bo jak ojcu skasowali samochód to trzeba było iść do sądu walczyć o nędzne 7 tysięcy, a tu takie odszkodowania za rosół na brzuchu. Niebywałe...

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Zobacz wszystkie komentarze

Dane do wstawienia

Może też być to pierwsza litera + kropka np. B.

Nie znasz wieku? Wpisz 0

Pamiętaj, nie bądź palantem! Ta aplikacja istnieje po to, żeby śmiać się z siebie RAZEM, a nie próbować komuś zaszkodzić czy sprawić przykrość. Bycie palantem może narazić cię na poważne konsekwencje prawne.

Masz znajomych za granicą? Mamy kilka artykułów po angielsku ›

Wymaż dane

Zamierzasz nieodwracalnie wymazać wszystkie dane podstawione pod ten artykuł.
Jeśli chcesz kontynuować przepisz kod z obrazka:

d42f62953d79

Tak

Ten artykuł to tylko żart

Tekst, który przeczytałeś nie ma nic wspólnego z prawdą, wszystkie liczby i komentarze są zmyślone. Treść artykułu została uzupełniona danymi, które zostały jej przekazane w adresie, a adres ten był w wyłącznej dyspozycji osoby, która wprowadziła te dane.

Jeżeli ktoś wykorzystał Twoje dane bez zgody lub po prostu nie chcesz, żeby więcej się pojawiały, możesz je wymazać z treści korzystając z tego linka. Więcej o działaniu naszego serwisu dowiesz się zaczynając od strony głównej.

Wystąpił błąd

Nie można załadować komentarzy. Spróbuj ponownie później.