Dziennik Bulwarowy Online Ostrów Małopolski

Jutro w lokalnym wydaniu drukowanym

Ujęto szefa grupy wyłudzającej odszkodowania. To 23-letni Mariusz Ruszczyk

Andrzej Malinowski

Wkręć znajomych w ten artykuł!

Podstaw tu swoje lub czyjeś dane korzystając z tego formularza. Stworzony link śmiało wysyłaj do przyjaciół - możesz go w każdej chwili zablokować.

Podstaw tu inne dane Zobacz inne artykuły

Ostrów Małopolski. Rozpoczyna się proces sześciorga "poparzonych", którzy oblewali się gorącymi substancjami, aby wyłudzać odszkodowania od firm ubezpieczeniowych. Główną postacią w procederze i jego pomysłodawcą był 23-letni Mariusz Ruszczyk.

Wszyscy oskarżeni to mieszkańcy naszego regionu. Ich sposób działania był taki sam. Podpisywali umowy z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Później wylewali na siebie różne gorące substancje, najczęściej wrzący rosół, po czym występowali o odszkodowanie za poparzenie nóg, brzucha czy rąk, tłumacząc obrażenia nieszczęśliwym wypadkiem w kuchni podczas przyrządzania obiadu.

Wersję oskarżonych zakwestionowali powołani przez prokuraturę biegli w zakresie medycyny sądowej i chirurgii plastycznej.

- Kontakt z gorącymi substancjami podczas prac kuchennych nie mógłby spowodować takich obrażeń zakładając pionową pozycję ciała - mówi rzecznik prokuratury Barbara Wojtczak. - Poza tym, trudno uwierzyć, że ktoś mógłby mieć takiego pecha tyle razy.

Ważne w opinii biegłych, było również to, że gorąca ciecz zawsze w jakiś sposób omijała genitalia, czego możliwość wykluczyła seria eksperymentów przeprowadzonych na potrzeby procesu.

Z akt sprawy wynika, że Mariusz Ruszczyk w ciągu ostatnich trzech lat wystąpił o odszkodowanie z 9 firm ubezpieczeniowych. Z 8 wyłudził ponad 72 tys. złotych, z kolejnej próbował zainkasować aż 100 tys. Zaalarmowało to pracowników towarzystwa, którzy postanowili przyjrzeć się sprawie.

Mariusz nie jest jedynym zatrzymanym, pozostałe 5 osób jest podejrzewane o wyłudzenie odszkodowań na łączną kwotę 450 tys. zł, przy czym kolejne próby były w toku. Z historii ubezpieczeń wynika, że to Mariusz rozpoczął całą akcję, prokurator jest zdania, że pozostali działali na jego zlecenie.

W czasie śledztwa wszyscy oskarżeni odmówili składania wyjaśnień. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności oraz zwrot wyłudzonych pieniędzy.

Ważne! W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystając z witryny akceptują Państwo regulamin strony oraz fakt, że wszystkie informacje na niej zawarte są całkowicie fikcyjne, a podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest całkowicie przypadkowe. Jeśli nie zgadzasz proszę opuść tę stronę.

Znalazłeś błąd w artykule? Zgłoś to › Opracowanie własne na podstawie: PAPs, Oriet.

Komentarzy: 75

Twój komentarz został przesłany do moderatora, jeżeli nie narusza regulaminu powinien wkrótce pojawić się pod artykułem.

Izabela Goszczyńska Ostrów Małopolski
Termin gorący facet nabiera nowego znaczenia :) ale na takie kwoty odszkodowań to poparzenia musiałby być naprawde mocne, takie które nie zejdą łatwo. Ciekawe na co wydali pieniądze, pewnie na wóde.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Znam tego gościa i jakoś wcale mnie nie dziwi ta informacja. Po takiej patologii to można się spodziewać wszystkiego. Jak policja znajdzie u nich noworodki w zamrażarce to się nie zdziwie.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Polacy nie mają pieniędzy, więc muszą kombinować. To wina naszego parlamentu, że ludzie są zmuszani do takich praktyk. Gdyby żyli godnie to nikt nie ryzykowałby zdrowia.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Jan Działoszański Ostrów Małopolski
W szpitalu: o, pan Ruszczyk, znowu pomyliliśmy miskę z durszlakiem? Kurde, co ludzie nie wymyślą, żeby zdobyć trochę gotówki. Ale jak znam życie to pewnie już ją przebimbali...

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Marcin Burczak Ostrów Małopolski
Zawsze pod takimi artykułami znajdzie się ktoś, kto będzie zwalał winę na rząd i takie tam. Bo im Państwo nie dało to kradli. Równie dobrze winę mordercy możemy zrzucić Państwo, bo nie zapewniło mu wzorców...

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Wojtek Kowalski Ostrów Małopolski
Kiedyś złamałem ręke i ciężko było uzyskać pieniądze z ubezpieczenia, bo tak się towrzystwo broniło przed wypłatą. Dziwie się, że tu im poszło tak gładko z taką niewiarygodną historią.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Być może współpracowali z pracownikami towarzystw ubezpieczeniowych, ciężko uwierzyć, że takie wnioski przeszły bez dogłębnego badania.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


OMG!!! Znam go!!! Marcin Suwalski Aneta Klepacka Damian Sobieraj zobaczcie o kim tu piszą xD

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Bardzo jestem ciekawa jakie to towrzystwa ubezpieczeniowe, bo jak ojcu skasowali samochód to trzeba było iść do sądu walczyć o nędzne 7 tysięcy, a tu takie odszkodowania za rosół na brzuchu. Niebywałe...

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Zobacz wszystkie komentarze

Dane do wstawienia

Może też być to pierwsza litera + kropka np. B.

Nie znasz wieku? Wpisz 0

Pamiętaj, nie bądź palantem! Ta aplikacja istnieje po to, żeby śmiać się z siebie RAZEM, a nie próbować komuś zaszkodzić czy sprawić przykrość. Bycie palantem może narazić cię na poważne konsekwencje prawne.

Masz znajomych za granicą? Mamy kilka artykułów po angielsku ›

Wymaż dane

Zamierzasz nieodwracalnie wymazać wszystkie dane podstawione pod ten artykuł.
Jeśli chcesz kontynuować przepisz kod z obrazka:

f359a0c36c47

Tak

Ten artykuł to tylko żart

Tekst, który przeczytałeś nie ma nic wspólnego z prawdą, wszystkie liczby i komentarze są zmyślone. Treść artykułu została uzupełniona danymi, które zostały jej przekazane w adresie, a adres ten był w wyłącznej dyspozycji osoby, która wprowadziła te dane.

Jeżeli ktoś wykorzystał Twoje dane bez zgody lub po prostu nie chcesz, żeby więcej się pojawiały, możesz je wymazać z treści korzystając z tego linka. Więcej o działaniu naszego serwisu dowiesz się zaczynając od strony głównej.

Wystąpił błąd

Nie można załadować komentarzy. Spróbuj ponownie później.