Dziennik Bulwarowy Online Wrocławek

Jutro w lokalnym wydaniu drukowanym

23-letni Marcin Kopiczewski zdobywa pierwsze miejsce w konkursie Minecraft

Andrzej Malinowski

Wkręć znajomych w ten artykuł!

Podstaw tu swoje lub czyjeś dane korzystając z tego formularza. Stworzony link śmiało wysyłaj do przyjaciół - możesz go w każdej chwili zablokować.

Podstaw tu inne dane Zobacz inne artykuły

Wrocławek ma powód do dumy, jeden z mieszkańców, Marcin Kopiczewski wygrał międzynarodowy konkurs w grze Minecraft PE i zainkasował nagrodę w postaci 100 tysięcy euro ufundowaną przez firmę Mojang - twórców tej platformy oraz głównego organizatora konkursu.

Gra Minecraft powstała w 2009, a jej kieszonkowa wersja w 2011 roku. Jest to tak zwana piaskownica, czyli świat, w którym możemy żyć i tworzyć. Gra nie ma celu innego niż ciągła zabawa, zdobywanie zasobów, eksploracja i tworzenie budowli.

Stała się światowym fenomenem. Jest uwielbiana przez dzieci, nastolatków i dorosłych. Jej modyfikacje wykorzystuje się w szkołach w celach edukacyjnych. Świetnie rozwija wyobraźnie przestrzenną oraz formy współpracy.

Zadaniem w konkursie było wybudowanie określonej struktury farmy i uczynienie jej jak najbardziej samowystarczalną w określonym czasie. Każdy z zawodników startował w identycznym świecie, z którym wcześniej nie miał styczności. Sędziowie oceniali kreacje uczestników w trzech obszarach: racjonalności wykorzystania zasobów, samowystarczalności farmy oraz estetyki. Marcin zdobył najwięcej punktów we wszystkich trzech kategoriach.

- Jest to świetna gra, cieszę się, że zyskała taką popularność mimo wątpliwej jakości graficznej - mówi Jerzy Suchocki, psycholog dziecięcy, jeden z ekspertów rządowych - nigdy nie twierdziłem, że gry dla dzieci są dobre, ale nie przeskoczymy tego, a jeśli dzieciaki mają już grać, niech grają w coś co rozwija ich umiejętności i wyobraźnie. - dodaje.

Drugie miejsce zajęła reprezentantka Szwecji, 16-letnia Brita Carlsson inkasując "skromne" 25 tysięcy euro. Trzeci na podium był 23-letni Australijczyk Joshua Taylor, otrzymując 10 tysięcy euro. Oprócz nagrody pieniężnej dla zwycięzcy przygotowano niespodziankę: jego nazwisko będzie pojawiać się na ekranie startowym gry już od następnej wersji aplikacji.

Ważne! W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystając z witryny akceptują Państwo regulamin strony oraz fakt, że wszystkie informacje na niej zawarte są całkowicie fikcyjne, a podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest całkowicie przypadkowe. Jeśli nie zgadzasz proszę opuść tę stronę.

Znalazłeś błąd w artykule? Zgłoś to › Opracowanie własne na podstawie: PAPs, Oriet.

Komentarzy: 23

Twój komentarz został przesłany do moderatora, jeżeli nie narusza regulaminu powinien wkrótce pojawić się pod artykułem.

Hirek Stefański Wrocławek
Minecraft to jest strasznie zła gra, chciałbym żeby ktoś mi ją skasował z komórki, bo trace na nią naprawde dużo czasu i po co? Przecież jej nie przejdę, nie wygram też 100 tysięcy euro w moimi zdolnościami.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Strasznie ta gra żre baterię, pogram trochę i komórka mi pada. Chciałbym żeby to jakoś zoptymalizowali, bo nie widzi mi się granie na kablu od ładowarki ciągle. Poza tym, gra jest super.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Karolina Urbańska Wrocławek
Widziałam raz jak mój nauczyciel w to tłukł na przerwie, miał włączony serwer więc mu się władowaliśmy i zniszczyliśmy dom xD Ale był potem wnerwiony xDDDD

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Tylko pozazdrościć, dostać prawie pół miliona złotych za stworzenie czegoś w grze. Niebywałe jak w dzisiejszym świecie można zarobić pieniądze, wiem że to jedna osoba na miliard, ale nadal. Zazdroszczę.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Wszyscy tylko marudzić potraficie, przecież to świetna gra, znacznie lepsza niż jakieś GTA czy to najnowsze badziewie z Polski, gdzie po prostu jesteś psychopatą. Puknijcie się w łeb idioci...

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Marcin Jagiełło Wrocławek
Czy ktoś kto to pisał mógłby się trochę wysilić? Czy można gdzieś zobaczyć to co wygrało konkurs? A także otrzymać seeda tego świata, w którym grali uczestnicy? Ile czasu mieli na stworzenia i jakie były dokładne założenia... jezuuu! Czy nie można się postarać nawet takim newsie?

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Igor Wielgosik Wrocławek
Właśnie się dowiedziałem co to jest minecraft, dzięki. Widziałem ostatnio klocki lego z tym logo i się zastanawiałem WTF niby duplo ale lego. Ale nadal nie czaje co w tej grze fajnego? Strata czasu.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Zobacz wszystkie komentarze

Dane do wstawienia

Może też być to pierwsza litera + kropka np. B.

Nie znasz wieku? Wpisz 0

Pamiętaj, nie bądź palantem! Ta aplikacja istnieje po to, żeby śmiać się z siebie RAZEM, a nie próbować komuś zaszkodzić czy sprawić przykrość. Bycie palantem może narazić cię na poważne konsekwencje prawne.

Masz znajomych za granicą? Mamy kilka artykułów po angielsku ›

Wymaż dane

Zamierzasz nieodwracalnie wymazać wszystkie dane podstawione pod ten artykuł.
Jeśli chcesz kontynuować przepisz kod z obrazka:

c114fa34468a

Tak

Ten artykuł to tylko żart

Tekst, który przeczytałeś nie ma nic wspólnego z prawdą, wszystkie liczby i komentarze są zmyślone. Treść artykułu została uzupełniona danymi, które zostały jej przekazane w adresie, a adres ten był w wyłącznej dyspozycji osoby, która wprowadziła te dane.

Jeżeli ktoś wykorzystał Twoje dane bez zgody lub po prostu nie chcesz, żeby więcej się pojawiały, możesz je wymazać z treści korzystając z tego linka. Więcej o działaniu naszego serwisu dowiesz się zaczynając od strony głównej.

Wystąpił błąd

Nie można załadować komentarzy. Spróbuj ponownie później.