Dziennik Bulwarowy Online Wrocławek

Jutro w lokalnym wydaniu drukowanym

23-letni Marcin Kopiczewski zdobywa pierwsze miejsce w konkursie Minecraft

Andrzej Malinowski

Wkręć znajomych w ten artykuł!

Podstaw tu swoje lub czyjeś dane korzystając z tego formularza. Stworzony link śmiało wysyłaj do przyjaciół - możesz go w każdej chwili zablokować.

Podstaw tu inne dane Zobacz inne artykuły

Wrocławek ma powód do dumy, jeden z mieszkańców, Marcin Kopiczewski wygrał międzynarodowy konkurs w grze Minecraft PE i zainkasował nagrodę w postaci 100 tysięcy euro ufundowaną przez firmę Mojang - twórców tej platformy oraz głównego organizatora konkursu.

Gra Minecraft powstała w 2009, a jej kieszonkowa wersja w 2011 roku. Jest to tak zwana piaskownica, czyli świat, w którym możemy żyć i tworzyć. Gra nie ma celu innego niż ciągła zabawa, zdobywanie zasobów, eksploracja i tworzenie budowli.

Stała się światowym fenomenem. Jest uwielbiana przez dzieci, nastolatków i dorosłych. Jej modyfikacje wykorzystuje się w szkołach w celach edukacyjnych. Świetnie rozwija wyobraźnie przestrzenną oraz formy współpracy.

Zadaniem w konkursie było wybudowanie określonej struktury farmy i uczynienie jej jak najbardziej samowystarczalną w określonym czasie. Każdy z zawodników startował w identycznym świecie, z którym wcześniej nie miał styczności. Sędziowie oceniali kreacje uczestników w trzech obszarach: racjonalności wykorzystania zasobów, samowystarczalności farmy oraz estetyki. Marcin zdobył najwięcej punktów we wszystkich trzech kategoriach.

- Jest to świetna gra, cieszę się, że zyskała taką popularność mimo wątpliwej jakości graficznej - mówi Jerzy Suchocki, psycholog dziecięcy, jeden z ekspertów rządowych - nigdy nie twierdziłem, że gry dla dzieci są dobre, ale nie przeskoczymy tego, a jeśli dzieciaki mają już grać, niech grają w coś co rozwija ich umiejętności i wyobraźnie. - dodaje.

Drugie miejsce zajęła reprezentantka Szwecji, 16-letnia Brita Carlsson inkasując "skromne" 25 tysięcy euro. Trzeci na podium był 23-letni Australijczyk Joshua Taylor, otrzymując 10 tysięcy euro. Oprócz nagrody pieniężnej dla zwycięzcy przygotowano niespodziankę: jego nazwisko będzie pojawiać się na ekranie startowym gry już od następnej wersji aplikacji.

Ważne! W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystając z witryny akceptują Państwo regulamin strony oraz fakt, że wszystkie informacje na niej zawarte są całkowicie fikcyjne, a podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest całkowicie przypadkowe. Jeśli nie zgadzasz proszę opuść tę stronę.

Znalazłeś błąd w artykule? Zgłoś to › Opracowanie własne na podstawie: PAPs, Oriet.

Komentarzy: 70

Twój komentarz został przesłany do moderatora, jeżeli nie narusza regulaminu powinien wkrótce pojawić się pod artykułem.


Minecraft to jest strasznie zła gra, chciałbym żeby ktoś mi ją skasował z komórki, bo trace na nią naprawde dużo czasu i po co? Przecież jej nie przejdę, nie wygram też 100 tysięcy euro w moimi zdolnościami.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Igor Wielgosik Wrocławek
Strasznie ta gra żre baterię, pogram trochę i komórka mi pada. Chciałbym żeby to jakoś zoptymalizowali, bo nie widzi mi się granie na kablu od ładowarki ciągle. Poza tym, gra jest super.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Urszula Rozwadowska Wrocławek
Widziałam raz jak mój nauczyciel w to tłukł na przerwie, miał włączony serwer więc mu się władowaliśmy i zniszczyliśmy dom xD Ale był potem wnerwiony xDDDD

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Tylko pozazdrościć, dostać prawie pół miliona złotych za stworzenie czegoś w grze. Niebywałe jak w dzisiejszym świecie można zarobić pieniądze, wiem że to jedna osoba na miliard, ale nadal. Zazdroszczę.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Wszyscy tylko marudzić potraficie, przecież to świetna gra, znacznie lepsza niż jakieś GTA czy to najnowsze badziewie z Polski, gdzie po prostu jesteś psychopatą. Puknijcie się w łeb idioci...

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Bartosz Wojewódzki Wrocławek
Czy ktoś kto to pisał mógłby się trochę wysilić? Czy można gdzieś zobaczyć to co wygrało konkurs? A także otrzymać seeda tego świata, w którym grali uczestnicy? Ile czasu mieli na stworzenia i jakie były dokładne założenia... jezuuu! Czy nie można się postarać nawet takim newsie?

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Właśnie się dowiedziałem co to jest minecraft, dzięki. Widziałem ostatnio klocki lego z tym logo i się zastanawiałem WTF niby duplo ale lego. Ale nadal nie czaje co w tej grze fajnego? Strata czasu.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Zobacz wszystkie komentarze

Dane do wstawienia

Może też być to pierwsza litera + kropka np. B.

Nie znasz wieku? Wpisz 0

Pamiętaj, nie bądź palantem! Ta aplikacja istnieje po to, żeby śmiać się z siebie RAZEM, a nie próbować komuś zaszkodzić czy sprawić przykrość. Bycie palantem może narazić cię na poważne konsekwencje prawne.

Masz znajomych za granicą? Mamy kilka artykułów po angielsku ›

Wymaż dane

Zamierzasz nieodwracalnie wymazać wszystkie dane podstawione pod ten artykuł.
Jeśli chcesz kontynuować przepisz kod z obrazka:

6a9207ce011b

Tak

Ten artykuł to tylko żart

Tekst, który przeczytałeś nie ma nic wspólnego z prawdą, wszystkie liczby i komentarze są zmyślone. Treść artykułu została uzupełniona danymi, które zostały jej przekazane w adresie, a adres ten był w wyłącznej dyspozycji osoby, która wprowadziła te dane.

Jeżeli ktoś wykorzystał Twoje dane bez zgody lub po prostu nie chcesz, żeby więcej się pojawiały, możesz je wymazać z treści korzystając z tego linka. Więcej o działaniu naszego serwisu dowiesz się zaczynając od strony głównej.

Wystąpił błąd

Nie można załadować komentarzy. Spróbuj ponownie później.