Dziennik Bulwarowy Online Bielskowa

Jutro w lokalnym wydaniu drukowanym

19-letni Wojciech Grochowicz ukradł i rozbił radiowóz. Pół nocy podszywał się pod policjanta

Andrzej Malinowski

Wkręć znajomych w ten artykuł!

Podstaw tu swoje lub czyjeś dane korzystając z tego formularza. Stworzony link śmiało wysyłaj do przyjaciół - możesz go w każdej chwili zablokować.

Podstaw tu inne dane Zobacz inne artykuły

Bielskowa. Trwają poszukiwania mężczyzny, który urządził sobie nocny rajd po mieście skradzionym radiowozem policyjnym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że był to 19-letni Wojciech Grochowicz. Prawdopodobnie znajdował się pod wpływem narkotyków.

Zdarzenie miało miejsce przedwczoraj w godzinach wieczornych w centrum miasta, pod restauracją, w której odbywała się policyjna impreza z okazji przejścia jednego z funkcjonariuszy na emeryturę. Z zapisów monitoringu wynika, że mężczyzna przechodząc obok zauważył kluczyki w stacyjce jednego z radiowozów i postanowił skorzystać z okazji.

Początkowo Wojciech jeździł w miarę spokojnie po okolicy, okazjonalnie korzystając z syreny. Po pewnym czasie zajechał pod pobliski sklep monopolowy, gdzie korzystając z pozostawionego w aucie munduru wyłudził od sprzedawczyni dwie butelki najlepszej whisky. Jedną z nich napoczął jeszcze przed powrotem do radiowozu. Sprawy zaczęły przybierać niebezpieczny obrót.

Rozzuchwalony mężczyzna rozpoczął bardziej agresywną jazdę, kręcąc bączki na skrzyżowaniach oraz przepychając samochody, które nie chciały ustąpić mu drogi na światłach. Korzystając z zainstalowanego w aucie megafonu obrażał przechodniów, często kierując seksistowskie komentarze w kierunku przechodzących kobiet.

Następnie wpadł na pomysł wymuszania pieniędzy od innych uczestników ruchu za rzekome przewinienia. Zatrzymywał auta, wmawiając kierowcom przekroczenie prędkości. Według szacunków zebrał w ten sposób około tysiąca złotych. Świadkowie twierdzą, że czuć było od niego wyraźną woń alkoholu, a jego mowa była niewyraźna.

Ostatecznie mężczyzna doprowadził do kolizji z innym uczestnikiem ruchu drogowego, po czym opuścił rozbity pojazd i udał się na imprezę do pobliskiego klubu. Jest poszukiwany, za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura nie wyklucza postawienia innych zarzutów.

Komenda Regionowa Bielskowa Strona rządowa · 14 072 osoby lubią to · 11 godz. ·

Wydział spraw wewnętrznych rozpoczął śledztwo w sprawie pozostawienia kluczyków w nienadzorowanym radiowozie. Na wszelkie pytania odpowiemy po jego zakończeniu.

Aby ustalić przebieg wydarzeń funkcjonariusze musieli połączyć nagrania monitoringu z zapisem trasy gps pechowego radiowozu. Przesłuchano również ponad 30 świadków różnych zajść z tego wieczora. W miejskiej komendzie toczy się postępowanie wyjaśniające w sprawie nieodpowiedniego zabezpieczenia policyjnego mienia oraz spóźnionej reakcji służb.

Rzecznik komendy nie chcial komentować sprawy do czasu zakończenia śledztwa.

Ważne! W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystając z witryny akceptują Państwo regulamin strony oraz fakt, że wszystkie informacje na niej zawarte są całkowicie fikcyjne, a podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest całkowicie przypadkowe. Jeśli nie zgadzasz proszę opuść tę stronę.

Znalazłeś błąd w artykule? Zgłoś to › Opracowanie własne na podstawie: PAPs, Oriet.

Komentarzy: 93

Twój komentarz został przesłany do moderatora, jeżeli nie narusza regulaminu powinien wkrótce pojawić się pod artykułem.


Pokolenie CHWDP, zero szacunku. Poużywał sobie trochę, teraz posiedzi. Ostatnio chyba zaostrzyli kary za akcje wymierzone w funkcjonariusza publicznego, więc teraz będzie aktywnie spędzał czas z celi.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Karolina Urbańska Bielskowa
Wojciech Grochowicz? Ten nasz Wojciech? Nie wierze, to niemożliwe... Coś tu się musiało pomylić albo mu odwaliło od jakiegoś koksu, przecież on chyba nawet nie potrafi uruchomić samochodu.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Igor Wielgosik Bielskowa
Wow, ale zawodnik! Musiał tam się nieźle nawciągać, żeby się porwać na radiowóz.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Urszula Rozwadowska Bielskowa
W komentarzach jak zwykly pełno hiphopowych debili, którzy cieszą się i stawiają kolesia na piedestale, ogólne zachwyty och ah. Banda idiotów mieszkających z mamusią.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


W pierdlu będzie pewnie bohaterem, ale raczej nie wśród strażników xD A posiedzi pewnie trochę, bo raczej delikatnie go nie potraktują. Polecam rozważyć przeprowadzkę do Wenezueli póki nie capnęli :P

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Hahaha, byłem na mieście akurat przedwczoraj i słyszałem jak ktoś z radiowozu krzyczy "Ty na glebę, szybko!", albo "Jesteś aresztowany za brzydki ryj". Myślałem, że to jakaś akcja marketingowa sieci komórkowej dla gimbazy czy coś. ROTFL

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Skoro taki numer wywinął to musi być synek kogoś ważnego. Pewnie zaraz umorzenie sprawy, ale orzeczenie o chwilowej niepoczytalności, kara w zawiasach. A mogli zginąć ludzie na litość boską. Co za kraj!

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Tak się właśnie szanuje policje, ale co? Sami na to zapracowali. Na 11-listopada nie ma kto rozgonić hołoty to potem taki element czuje się rozzuchwalony i pozwala sobie. Niedługo pewnie zaczną ginąć.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Straszne z was zamuły, przecież to śmieszna akcja była, poza wypadkiem oczywiście.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Zobacz wszystkie komentarze

Dane do wstawienia

Może też być to pierwsza litera + kropka np. B.

Nie znasz wieku? Wpisz 0

Pamiętaj, nie bądź palantem! Ta aplikacja istnieje po to, żeby śmiać się z siebie RAZEM, a nie próbować komuś zaszkodzić czy sprawić przykrość. Bycie palantem może narazić cię na poważne konsekwencje prawne.

Masz znajomych za granicą? Mamy kilka artykułów po angielsku ›

Wymaż dane

Zamierzasz nieodwracalnie wymazać wszystkie dane podstawione pod ten artykuł.
Jeśli chcesz kontynuować przepisz kod z obrazka:

4e6aa8bbdb47

Tak

Ten artykuł to tylko żart

Tekst, który przeczytałeś nie ma nic wspólnego z prawdą, wszystkie liczby i komentarze są zmyślone. Treść artykułu została uzupełniona danymi, które zostały jej przekazane w adresie, a adres ten był w wyłącznej dyspozycji osoby, która wprowadziła te dane.

Jeżeli ktoś wykorzystał Twoje dane bez zgody lub po prostu nie chcesz, żeby więcej się pojawiały, możesz je wymazać z treści korzystając z tego linka. Więcej o działaniu naszego serwisu dowiesz się zaczynając od strony głównej.

Wystąpił błąd

Nie można załadować komentarzy. Spróbuj ponownie później.