Dziennik Bulwarowy Online Ostrów Małopolski

Jutro w lokalnym wydaniu drukowanym

23-letni Mariusz Ruszczyk w przebraniu księdza spowiadał wiernych w kościele

Andrzej Malinowski

Wkręć znajomych w ten artykuł!

Podstaw tu swoje lub czyjeś dane korzystając z tego formularza. Stworzony link śmiało wysyłaj do przyjaciół - możesz go w każdej chwili zablokować.

Podstaw tu inne dane Zobacz inne artykuły

Ostrów Małopolski. Mężczyzna został przesłuchany w związku z incydentem, którego miał dopuścić się w jednym z kościołów. Podszywając się pod księdza przez ponad dwie godziny spowiadał wiernych. Po przedstawieniu swojej wersji wydarzeń został zwolniony do domu.

Zgodnie z ustaleniami Mariusz miał wejść do kościoła i głośno oznajmić zgromadzonym wiernym, że będzie udzielać spowiedzi, po czym zamknął się w konfesjonale. W tym czasie w nawie głównej posługi nie pełnił żaden ksiądz.

Mężczyznę zdemaskował jeden z ministrantów, który zauważył dziwne zachowania wiernych i powiadomił wikariusza. Ten wyprosił oszusta i zawiadomił policję. Do tego momentu jako fałszywy spowiednik zdążył już wysłuchać i nałożyć pokutę na ponad 20 penitentów.

Zadania, które nakładał za udzielenie rozgrzeszenia były sporym zaskoczeniem, lecz wierni wykonywali je bez słowa sprzeciwu. Jedni mieli podrzeć wszystkie pieniądze z portfela, inni leżeć przez godzinę krzyżem przed ołtarzem. Jeden z mężczyzn miał stać przed kościołem, powtarzając bez wytchnienia "lolololo" dopóki nie poczuje łaski Chrystusa. Staruszka zasłabła próbując pokonać cztery długości kościoła na kolanach.

Cześć z pokutników dostała zadania do wykonania w domu. Od jednej z kobiet zażądał nałożenia niebieskiej farby na włosy, chłopiec miał stać z Biblią na głowie, a staruszek wystukiwać przez godzinę łyżką na kaloryferze melodię z Ojca Mateusza. To tylko niektóre z pomysłów fałszywego kleryka.

Większość osób, tradycyjny zwyczajem, postanowiło od razu przystąpić do pokuty. Poszkodowani twierdzą, że Mariusz był bardzo przekonujący. - Mówił jak ksiądz, przytaczał fragmenty z księgi - mówi Pan Wincent, wieloletni członek parafii. - Jednej z kobiet odmówił odpuszczenia grzechów, wystraszyliśmy się i robiliśmy wszystko co przykazał, jak na dobrych parafian przystało.

abp Wojciech Kalczyński @abpkalczynski

Bardzo smutny dzień w naszej parafii. Przepraszamy wiernych którzy padli ofiarą tego okrutnego żartu. Módlmy się za tego grzesznika...

Władze kościelne domagają się ukarania sprawcy prowokacji z art. 196 k.k. za znieważenie miejsca przeznaczonego do wykonywania obrzędów religijnych, jednak mężczyzna stanowczo się temu sprzeciwia. Jak twierdzi nie może być mowy o zniewadze, bo jest członkiem Kościoła, kocha Chrystusa ponad wszystko, chce zostać klerykiem i po prostu zdobywał doświadczenie.

Dalszy ciąg sprawy zależy od decyzji prokuratury.

Ważne! W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystając z witryny akceptują Państwo regulamin strony oraz fakt, że wszystkie informacje na niej zawarte są całkowicie fikcyjne, a podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest całkowicie przypadkowe. Jeśli nie zgadzasz proszę opuść tę stronę.

Znalazłeś błąd w artykule? Zgłoś to › Opracowanie własne na podstawie: PAPs, Oriet.

Komentarzy: 52

Twój komentarz został przesłany do moderatora, jeżeli nie narusza regulaminu powinien wkrótce pojawić się pod artykułem.


Czemu kazał im drzeć pieniądze? Mógł im kazać dać na Owsiaka, to by dopiero dopiero była pokuta dla nich.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Żaneta Czerwonak Ostrów Małopolski
Kościelnym lemingom można wmówić wszystko. Szkoda, że nie kazał im skoczyć na główkę do wody święconej. Jeszcze pokolenie czy dwa odejdą i wyzwolimy się spod tej watykańskiej opresji.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Ja nie wiem, narzekają, że coraz mniej ludzi chodzi do kościoła, a tu wypraszają gorliwego wierzącego. Dla mnie skandal.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Dominika Wróblewska Ostrów Małopolski
W komentarzach jak zwykle wpisy, że to żyd, mason, cyklista, pedał. A to wszystko nieprawda, ja znam tą osobę bardzo dobrze od dawna i mogę śmiało powiedzieć, że to jeden z ludzi jaszczurów

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Jestem oburzony takim zachowaniem, jak można sobie robić takie żarty w kraju, którego królową jest Matka Boska? Czy nie rozumiecie, że jesteśmy ostatnim bastionem prawdy w Europie? Jeżeli nie będzie wiary to co nam zostanie?

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Nie widzę tu żadnej zniewagi. Kieckę nosił jak reszta, w konfesjonale siedział jak klecha, wysłuchał, pouczył, biblie zna, pokutę za grzechy nałożył, a ona zawsze jest wg uznania księdza, więc co może zrobić prokuratura jak nie umorzyć?

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Spróbowałby coś takiego zrobić w państwie islamskim, pewnie nie miałby okazji do powtórzenia żartu.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Znajomi kiedyś na Halloween przebrali się za księdza i zakonnice, na ulicy co druga osoba mówiła im niech będzie pochwalony. Błogosławili wszystkich jak leci, i to za free.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Zobacz wszystkie komentarze

Dane do wstawienia

Może też być to pierwsza litera + kropka np. B.

Nie znasz wieku? Wpisz 0

Pamiętaj, nie bądź palantem! Ta aplikacja istnieje po to, żeby śmiać się z siebie RAZEM, a nie próbować komuś zaszkodzić czy sprawić przykrość. Bycie palantem może narazić cię na poważne konsekwencje prawne.

Masz znajomych za granicą? Mamy kilka artykułów po angielsku ›

Wymaż dane

Zamierzasz nieodwracalnie wymazać wszystkie dane podstawione pod ten artykuł.
Jeśli chcesz kontynuować przepisz kod z obrazka:

828d9fbd51de

Tak

Ten artykuł to tylko żart

Tekst, który przeczytałeś nie ma nic wspólnego z prawdą, wszystkie liczby i komentarze są zmyślone. Treść artykułu została uzupełniona danymi, które zostały jej przekazane w adresie, a adres ten był w wyłącznej dyspozycji osoby, która wprowadziła te dane.

Jeżeli ktoś wykorzystał Twoje dane bez zgody lub po prostu nie chcesz, żeby więcej się pojawiały, możesz je wymazać z treści korzystając z tego linka. Więcej o działaniu naszego serwisu dowiesz się zaczynając od strony głównej.

Wystąpił błąd

Nie można załadować komentarzy. Spróbuj ponownie później.