Dziennik Bulwarowy Online Ostrów Małopolski

Jutro w lokalnym wydaniu drukowanym

Niechlubny rekord. 23-letni Mariusz Ruszczyk miał 15,2 promila alkoholu we krwi

Andrzej Malinowski

Wkręć znajomych w ten artykuł!

Podstaw tu swoje lub czyjeś dane korzystając z tego formularza. Stworzony link śmiało wysyłaj do przyjaciół - możesz go w każdej chwili zablokować.

Podstaw tu inne dane Zobacz inne artykuły

Ostrów Małopolski. Jak podaje Telewizja TVP Info, straż miejska odnalazła w rowie nieprzytomnego mężczyznę, którego mimo usilnych starań nie udało się dobudzić na miejscu. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że we krwi ma 15,2 promila alkoholu. Mężczyzna przeżył. Z dokumentów wynika, że to 23-letni Mariusz Ruszczyk.

To, że nie zmarł to istny cud, mówią lekarze. Śmiertelną dawkę alkoholu we krwi szacuje się na około 6 promili. Mariusz miał niemal trzy razy tyle. Badanie wykonano dwukrotnie.

- Naprawdę trudno jest osiągnąć taki wynik - mówi dr Lucjan Kostrzewa. - Tak duża zawartość alkoholu we krwi to najprawdopodobniej efekt picia w ciągu co najmniej od kilku dni, lub wypicia duszkiem ponad litra wódki na pusty żołądek - dodaje.

Po przebudzeniu Mariusz odmówił złożenia wyjaśnień, zabrał swoje rzeczy i opuścił szpital. Ze względu na trującą dawkę alkoholu policja poszukuje świadków zdarzenia w obawie o zdrowie pozostałych uczestników ewentualnej libacji.

Nie wiadomo jaki tak silne zatrucie organizmem będzie miało wpływ na pracę ciała. Stężenie już powyżej 5 promili może skutkować obrzękiem mózgu lub porażeniem organów. Najczęściej w takich sytuacjach występuje długotrwałe obniżenie sprawności intelektualnej.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Jana Mikulicza Szpital · 834 osób lubi to · 5 godz. ·

Z uwagi na duże zainteresowanie mediów potwierdzamy, że na nasz oddział został przyjęty pacjent z rekordowym stężeniem alkoholu we krwi przekraczającym 15 promili. Dla pewności badanie zostało przeprowadzone ponownie, dwukrotnie, dając ten sam rezultat. 23-letni pacjent opuścił szpital na własne życzenie wbrew zaleceniom lekarzy. Więcej informacji nie udzielamy.

Wcześniejszy, niechlubny rekord został ustanowiony w 1995 roku. Kierujący samochodem mężczyzna pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. Miał wtedy we krwi 14,8 promila alkoholu. Zmarł kilkanaście dni później na skutek obrażeń odniesionych w wypadku.

Ważne! W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystając z witryny akceptują Państwo regulamin strony oraz fakt, że wszystkie informacje na niej zawarte są całkowicie fikcyjne, a podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest całkowicie przypadkowe. Jeśli nie zgadzasz proszę opuść tę stronę.

Znalazłeś błąd w artykule? Zgłoś to › Opracowanie własne na podstawie: PAPs, Oriet.

Komentarzy: 36

Twój komentarz został przesłany do moderatora, jeżeli nie narusza regulaminu powinien wkrótce pojawić się pod artykułem.

Paweł Zakościelny Ostrów Małopolski
Bzdura, to nie jest żaden rów, to jest wiejska izba wytrzeźwień xD

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Widziałam ten materiał w TVP Info, niby Ostrów Małopolski ale gdzie oni go znaleźli to ja nie wiem. Jakieś zadupie straszne.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Ciężko mi uwierzyć, że 6 promili to śmiertelna dawka. Chyba nie w Polsce, ani tym bardziej na wschodzie. Po prostu pewnie jak znajdują denata to alkohol zdążył się już ulotnić, a oni wpisują to 6 i tyle. To nasze pato-geny.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Za młodu trafiłam do szpitala na płukanie żołądka, bo tak źle zniosłam picie na 18-nastce koleżanki. Badanie wykazało wtedy 5 promili, leżałam w szpitalu jeszcze kilka dni na obserwacji. Tak skończyłam przygodę z alkoholem.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Co za kraj, żeby po pijaku nie można było sobie spokojnie w rowie poleżeć.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


To wieś, tam tak piją. Normalny człowiek tak się nie upija, poza tym ma inne limity. A tam na wsiach to chleją do śniadania, obiadu i kolacji. Nic dziwnego, że są odporni na śmiertelne dawki.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Izabela Wojtczak Ostrów Małopolski
Żuleria czy nie, ale rekord świata mamy, Dobrze, że samochodem nie wracał

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Nie wiem z czego się cieszyć, to polska patologia przecież. Widać w materiale, że to jakaś wieś. Chleją tam z dziada pradziada, całymi tygodniami. Nic dziwnego, że takie wyniki osiągają.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Zobacz wszystkie komentarze

Dane do wstawienia

Może też być to pierwsza litera + kropka np. B.

Nie znasz wieku? Wpisz 0

Pamiętaj, nie bądź palantem! Ta aplikacja istnieje po to, żeby śmiać się z siebie RAZEM, a nie próbować komuś zaszkodzić czy sprawić przykrość. Bycie palantem może narazić cię na poważne konsekwencje prawne.

Masz znajomych za granicą? Mamy kilka artykułów po angielsku ›

Wymaż dane

Zamierzasz nieodwracalnie wymazać wszystkie dane podstawione pod ten artykuł.
Jeśli chcesz kontynuować przepisz kod z obrazka:

248d426a6e8f

Tak

Ten artykuł to tylko żart

Tekst, który przeczytałeś nie ma nic wspólnego z prawdą, wszystkie liczby i komentarze są zmyślone. Treść artykułu została uzupełniona danymi, które zostały jej przekazane w adresie, a adres ten był w wyłącznej dyspozycji osoby, która wprowadziła te dane.

Jeżeli ktoś wykorzystał Twoje dane bez zgody lub po prostu nie chcesz, żeby więcej się pojawiały, możesz je wymazać z treści korzystając z tego linka. Więcej o działaniu naszego serwisu dowiesz się zaczynając od strony głównej.

Wystąpił błąd

Nie można załadować komentarzy. Spróbuj ponownie później.