Dziennik Bulwarowy Online Ostrów Małopolski

Jutro w lokalnym wydaniu drukowanym

Niechlubny rekord. 23-letni Mariusz Ruszczyk miał 15,2 promila alkoholu we krwi

Andrzej Malinowski

Wkręć znajomych w ten artykuł!

Podstaw tu swoje lub czyjeś dane korzystając z tego formularza. Stworzony link śmiało wysyłaj do przyjaciół - możesz go w każdej chwili zablokować.

Podstaw tu inne dane Zobacz inne artykuły

Ostrów Małopolski. Jak podaje Telewizja TVP Info, straż miejska odnalazła w rowie nieprzytomnego mężczyznę, którego mimo usilnych starań nie udało się dobudzić na miejscu. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że we krwi ma 15,2 promila alkoholu. Mężczyzna przeżył. Z dokumentów wynika, że to 23-letni Mariusz Ruszczyk.

To, że nie zmarł to istny cud, mówią lekarze. Śmiertelną dawkę alkoholu we krwi szacuje się na około 6 promili. Mariusz miał niemal trzy razy tyle. Badanie wykonano dwukrotnie.

- Naprawdę trudno jest osiągnąć taki wynik - mówi dr Lucjan Kostrzewa. - Tak duża zawartość alkoholu we krwi to najprawdopodobniej efekt picia w ciągu co najmniej od kilku dni, lub wypicia duszkiem ponad litra wódki na pusty żołądek - dodaje.

Po przebudzeniu Mariusz odmówił złożenia wyjaśnień, zabrał swoje rzeczy i opuścił szpital. Ze względu na trującą dawkę alkoholu policja poszukuje świadków zdarzenia w obawie o zdrowie pozostałych uczestników ewentualnej libacji.

Nie wiadomo jaki tak silne zatrucie organizmem będzie miało wpływ na pracę ciała. Stężenie już powyżej 5 promili może skutkować obrzękiem mózgu lub porażeniem organów. Najczęściej w takich sytuacjach występuje długotrwałe obniżenie sprawności intelektualnej.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Jana Mikulicza Szpital · 834 osób lubi to · 5 godz. ·

Z uwagi na duże zainteresowanie mediów potwierdzamy, że na nasz oddział został przyjęty pacjent z rekordowym stężeniem alkoholu we krwi przekraczającym 15 promili. Dla pewności badanie zostało przeprowadzone ponownie, dwukrotnie, dając ten sam rezultat. 23-letni pacjent opuścił szpital na własne życzenie wbrew zaleceniom lekarzy. Więcej informacji nie udzielamy.

Wcześniejszy, niechlubny rekord został ustanowiony w 1995 roku. Kierujący samochodem mężczyzna pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. Miał wtedy we krwi 14,8 promila alkoholu. Zmarł kilkanaście dni później na skutek obrażeń odniesionych w wypadku.

Ważne! W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystając z witryny akceptują Państwo regulamin strony oraz fakt, że wszystkie informacje na niej zawarte są całkowicie fikcyjne, a podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest całkowicie przypadkowe. Jeśli nie zgadzasz proszę opuść tę stronę.

Znalazłeś błąd w artykule? Zgłoś to › Opracowanie własne na podstawie: PAPs, Oriet.

Komentarzy: 11

Twój komentarz został przesłany do moderatora, jeżeli nie narusza regulaminu powinien wkrótce pojawić się pod artykułem.


Widziałam ten materiał w TVP Info, niby Ostrów Małopolski ale gdzie oni go znaleźli to ja nie wiem. Jakieś zadupie straszne.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Hirek Stefański Ostrów Małopolski
Ciężko mi uwierzyć, że 6 promili to śmiertelna dawka. Chyba nie w Polsce, ani tym bardziej na wschodzie. Po prostu pewnie jak znajdują denata to alkohol zdążył się już ulotnić, a oni wpisują to 6 i tyle. To nasze pato-geny.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Za młodu trafiłam do szpitala na płukanie żołądka, bo tak źle zniosłam picie na 18-nastce koleżanki. Badanie wykazało wtedy 5 promili, leżałam w szpitalu jeszcze kilka dni na obserwacji. Tak skończyłam przygodę z alkoholem.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Co za kraj, żeby po pijaku nie można było sobie spokojnie w rowie poleżeć.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


To wieś, tam tak piją. Normalny człowiek tak się nie upija, poza tym ma inne limity. A tam na wsiach to chleją do śniadania, obiadu i kolacji. Nic dziwnego, że są odporni na śmiertelne dawki.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Żuleria czy nie, ale rekord świata mamy, Dobrze, że samochodem nie wracał

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Nie wiem z czego się cieszyć, to polska patologia przecież. Widać w materiale, że to jakaś wieś. Chleją tam z dziada pradziada, całymi tygodniami. Nic dziwnego, że takie wyniki osiągają.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Zobacz wszystkie komentarze

Dane do wstawienia

Może też być to pierwsza litera + kropka np. B.

Nie znasz wieku? Wpisz 0

Pamiętaj, nie bądź palantem! Ta aplikacja istnieje po to, żeby śmiać się z siebie RAZEM, a nie próbować komuś zaszkodzić czy sprawić przykrość. Bycie palantem może narazić cię na poważne konsekwencje prawne.

Masz znajomych za granicą? Mamy kilka artykułów po angielsku ›

Wymaż dane

Zamierzasz nieodwracalnie wymazać wszystkie dane podstawione pod ten artykuł.
Jeśli chcesz kontynuować przepisz kod z obrazka:

8394070dfa37

Tak

Ten artykuł to tylko żart

Tekst, który przeczytałeś nie ma nic wspólnego z prawdą, wszystkie liczby i komentarze są zmyślone. Treść artykułu została uzupełniona danymi, które zostały jej przekazane w adresie, a adres ten był w wyłącznej dyspozycji osoby, która wprowadziła te dane.

Jeżeli ktoś wykorzystał Twoje dane bez zgody lub po prostu nie chcesz, żeby więcej się pojawiały, możesz je wymazać z treści korzystając z tego linka. Więcej o działaniu naszego serwisu dowiesz się zaczynając od strony głównej.

Wystąpił błąd

Nie można załadować komentarzy. Spróbuj ponownie później.