Dziennik Bulwarowy Online Wrocławek

Jutro w lokalnym wydaniu drukowanym

23-letni Marcin Kopiczewski pomylony z emigrantem, chciano go deportować

Andrzej Malinowski

Wkręć znajomych w ten artykuł!

Podstaw tu swoje lub czyjeś dane korzystając z tego formularza. Stworzony link śmiało wysyłaj do przyjaciół - możesz go w każdej chwili zablokować.

Podstaw tu inne dane Zobacz inne artykuły

Wrocławek. Niechęć do emigrantów zaczyna przybierać na sile, mimo że jeszcze niewielu z nich dotarło do Polski. Przekonał się o tym 23-letni mężczyzna, którego pojmały samozwańcze oddziały obrony terytorialnej domagając się jego deportacji.

Pech chciał, że mężczyzna był mocno pijany i nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Jego bełkotliwą mowę wzięto za arabski, a opaleniznę za naturalny kolor skóry. Całą sytuację rozpoczęła plotka, jakoby w regionie miała znajdować się grupa emigrantów, która nielegalnie przekroczyła wschodnią granicę.

Członkowie grupy paramilitarnej odstawili mężczyznę do najbliższego ośrodka relokacyjnego prowadzonego przez Straż Graniczną położonego w nieodległej gminie Pierawa, wcześniej dokumentując całą akcję na portalu społecznościowym, m.in. publikując film, w którym przestrzegają innych emigrantów przez przyjazdem. Na nagraniu Marcin był wielokrotnie nazywany “ciapatym”, widać było również, że jest związany.

Pomyłkę udało się wyjaśnić dopiero następnego dnia, kiedy Marcin wytrzeźwiał i poprosił pracowników ośrodka o informacje gdzie jest i jak się tutaj znalazł. Po sprawdzeniu danych osobowych został odwieziony do domu, a sprawa jego nielegalnego zatrzymania została zgłoszona prokuraturze.

Próbowaliśmy skontaktować się z pokrzywdzonym, ale nie chciał udzielić komentarza.

tvn24 serwis informacyjny @tvn24news

#Wrocławek: blamaż grupy paraobronnej, zamiast nielegalnego emigranta zatrzymali... pijanego Polaka. Więcej na regionalne.tvn24.pl/informacje,news,23-letni-Marcin-...

To nie pierwszy raz kiedy grupy paramilitarne zatrzymują ludzi celem sprawdzenia czy przebywają oni w Polsce legalnie. Podobna sytuacja miała miejsce w Zgorzelcu - tam okazało się, że zatrzymany Syryjczyk przebywał w Polsce legalnie.

- Myślę, że niektórzy naoglądali się za dużo filmów z lat osiemdziesiątych i postanowili bawić w Rambo nie tam gdzie trzeba. Należy przyjrzeć się tej grupie i nagłośnić, że takie działania nie leżą w ich kompetencjach - mówi były wiceminister spraw wewnętrznych Mariusz Garczewski - jeśli nie będziemy reagować od razu takie rzeczy mogą zacząć kończyć się samosądami.

Mimo ośmieszania się przez wpadkę z ujęciem Polaka internauci zdają się popierać działania grupy. Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że w ostatnim dziesięcioleciu z Polski wyjechało za lepszym życiem ponad 2 miliony osób.

Ważne! W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystając z witryny akceptują Państwo regulamin strony oraz fakt, że wszystkie informacje na niej zawarte są całkowicie fikcyjne, a podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest całkowicie przypadkowe. Jeśli nie zgadzasz proszę opuść tę stronę.

Znalazłeś błąd w artykule? Zgłoś to › Opracowanie własne na podstawie: PAPs, Oriet.

Komentarzy: 63

Twój komentarz został przesłany do moderatora, jeżeli nie narusza regulaminu powinien wkrótce pojawić się pod artykułem.

Małgorzata Sienkiewicz Wrocławek
Bardzo dobre chopaki, pomyłka morze się zdażyć, ale przynajmniej broniom ojczyzny, stroją na straży, a wy co? A wiadomo czy ten Marcin to nie jakiś zmieszaniec? Pomyślcie zanim ocenicie!!!

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Zaczęło się, wielka brunatna Polska. Nikt tu nie przyjeżdza, a troglodyci będą organizować obronę... Równie dobrze przed kosmitami mogliby ostrzegać rozdając celofanowe czapeczki...

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Jak tak czytam o wyczynach naszych partiotów to się zastanawiam czy to rzeczywiście były niemieckie obozy zagłady czy polskie. Bo wychodzi z nas dosyć mroczne gówno... co będzie dalej?

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Izabela Wojtczak Wrocławek
Hehe, pewnie na szyjce obok nieśmietelników Jezuska miłosiernego przewieszonego mieli LOL

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Brawo brawo panowie, tak czymać. Nie przejmujcie się tą wtopom, zdarza się najleprzym. Ogromne podziękowania za obrone naszego kraju przed całym tym badziewiem co się do nas pcha drzwiami i oknami wali. Tylko Polska!

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Patrol ochotniczy zobaczył Araba, który na ich widok zaczął uciekać (mówili w radiu, tutaj nie ma). Zatrzymali go, bełkotał, nie miał dokumentów - przekazali Straży Granicznej i tyle. Nie zrobili nic złego.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Lewactwo jak zwykle się rozczula. Gość był pijany, nie potrafił po polsku nic powiedzieć, więc co mieli zrobić? Bohaterskie zachowanie, powinni medal dostać, a tamten zapłacić za transport.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Urszula Rozwadowska Wrocławek
I niech zgadne, pewnie pół rodziny tych fajfusów z tego pożal-się-boże partolu siedzi właśnie na zmywaku w Irlandii, wysyłając im kasę, żeby mogli się bawić w Delta Force. Porąbany kraj samych idiotów.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Zobacz wszystkie komentarze

Dane do wstawienia

Może też być to pierwsza litera + kropka np. B.

Nie znasz wieku? Wpisz 0

Pamiętaj, nie bądź palantem! Ta aplikacja istnieje po to, żeby śmiać się z siebie RAZEM, a nie próbować komuś zaszkodzić czy sprawić przykrość. Bycie palantem może narazić cię na poważne konsekwencje prawne.

Masz znajomych za granicą? Mamy kilka artykułów po angielsku ›

Wymaż dane

Zamierzasz nieodwracalnie wymazać wszystkie dane podstawione pod ten artykuł.
Jeśli chcesz kontynuować przepisz kod z obrazka:

7d6e6e129e8e

Tak

Ten artykuł to tylko żart

Tekst, który przeczytałeś nie ma nic wspólnego z prawdą, wszystkie liczby i komentarze są zmyślone. Treść artykułu została uzupełniona danymi, które zostały jej przekazane w adresie, a adres ten był w wyłącznej dyspozycji osoby, która wprowadziła te dane.

Jeżeli ktoś wykorzystał Twoje dane bez zgody lub po prostu nie chcesz, żeby więcej się pojawiały, możesz je wymazać z treści korzystając z tego linka. Więcej o działaniu naszego serwisu dowiesz się zaczynając od strony głównej.

Wystąpił błąd

Nie można załadować komentarzy. Spróbuj ponownie później.