Dziennik Bulwarowy Online Kędzierżyn

Jutro w lokalnym wydaniu drukowanym

PILNE! 19-letni Sebastian Marionow udaremnił próbę ataku terrorystycznego

Andrzej Malinowski

Wkręć znajomych w ten artykuł!

Podstaw tu swoje lub czyjeś dane korzystając z tego formularza. Stworzony link śmiało wysyłaj do przyjaciół - możesz go w każdej chwili zablokować.

Podstaw tu inne dane Zobacz inne artykuły

Kędzierżyn. Oczy świata są zwrócone w kierunku Polski z powodu 19-letniego mężczyzny, który sam obezwładnił dwóch uzbrojonych napastników i tym samym najprawdopodobniej zapobiegł dokonaniu przez nich zamachu terrorystycznego.

Wczoraj w godzinach wieczornych obok sklepu wielkopowierzchniowego zatrzymał się samochód, z którego wysiadło dwóch uzbrojonych mężczyzn w kominiarkach. Szybkim krokiem udali się do środka zostawiając auto na chodzie.

Sebastian, który był świadkiem tego zajścia nie zastanawiając się długo podbiegł do auta, wyjął kluczyki i wyrzucił je jak najdalej potrafił. Następnie podniósł obluzowany kawałek płyty betonowej i wbiegł za napastnikami do środka.

- Wybrałem tego większego, który trzymał karabin i z całych sił rozbiłem mu tą płytę na głowie. Padł na ziemię od razu - mówi z dumą bohater. - Nawet nie zauważyłem kiedy ten drugi uciekł. Moje szczęście, bo także był uzbrojony, tylko w krótszą broń.

Mężczyzna rzucił się w pogoń i dopadł drugiego napastnika kiedy ten próbował uruchomić auto. - Rozbił łokciem okno i wyszarpał go przez nie na zewnątrz - relacjonują świadkowie zajścia - Potem okładał go tak mocno, że tamtem próbował wczołgać się pod koła. Nic mu to nie pomogło, bo Sebastian wyciągnął go za nogi. Dobrze, że nadjechała policja, bo nie wiem jak to by się skończyło.

Radio ZET Newsy @radiozetnewsy

Kędzierżyn. Zamach terrorystyczny czy gangsterskie porachunki? Na antenie J.J.Dziewulski, ekspert ds. antyterroryzmu #zet

tvn24 serwis informacyjny @tvn24news

#Kędzierżyn | 19-letni mężczyzna narodowym bohaterem. Więcej na regionalne.tvn24.pl/informacje,news,19-letni-Sebastian-...

Jeden z napastników został przewieziony karetką na sygnale do szpitala, jest obecnie w stanie śpiączki. Drugi został przewieziony na komendę. Policja nie udzieliła żadnych informacji na temat zatrzymanych ani prowadzonego śledztwa. Nie jest znana tożsamość ani motywy sprawców.

Właściciel sklepu zaoferował nagrodę dla bohatera, ale Sebastian odmówił jej przyjęcia, tłumacząc, że nie zrobił tego dla sławy czy zysku, ale dlatego, że tak należało postąpić.

AKTUALIZACJA:

Nieoficjalne źródła w policji donoszą, że motyw zamachu terrorystycznego jest mało prawdopodobny. Badana wersja dotyczy porachunków między właścicielami sklepów. Mężczyźni mieli być wynajęci przez konkurencję do nastraszenia klientów.

Ważne! W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystając z witryny akceptują Państwo regulamin strony oraz fakt, że wszystkie informacje na niej zawarte są całkowicie fikcyjne, a podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest całkowicie przypadkowe. Jeśli nie zgadzasz proszę opuść tę stronę.

Znalazłeś błąd w artykule? Zgłoś to › Opracowanie własne na podstawie: PAPs, Oriet.

Komentarzy: 25

Twój komentarz został przesłany do moderatora, jeżeli nie narusza regulaminu powinien wkrótce pojawić się pod artykułem.


Wow, takich ludzi nam właśnie potrzeba, co reagują, a nie odwracają wzrok! Brawa!

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


A jaką mamy pewność, że to nie był rzeczywiście atak terrorystyczny, tylko jest ukrywany tak samo jak sprawy w sylwestra w niemczech? W dzisiejszych czasach naprawdę nie wiadomo w co wierzyć...

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Haha, narodowcy już ogłosili, że to byli emigranci, o to się okazuje, że to po prostu polskie bydło się kłóci. Normalka.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Absolutny szacunek dla faceta. Nie wiem sam jakbym się zachował widząc gości z kałasznikowem... Stary, jesteś moim i nie tylko moim bohaterem. Pełen respect, jak kiedyś spotkam to stawiam flaszkę!

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Widziałam wcześniej na Polsat News, normalnie bym nie uwierzyła. No może gdyby powiedzieli, że to w Rosji.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


I dlatego u nas nie ma zamachów terrorystycznych! Wywiozą ich stąd w śpiączce albo w trumnach.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


I to jest właśnie wiadomość, którą trzeba wysłać zarówno na zachód jak i na bliski wschód!

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Zobacz wszystkie komentarze

Dane do wstawienia

Może też być to pierwsza litera + kropka np. B.

Nie znasz wieku? Wpisz 0

Pamiętaj, nie bądź palantem! Ta aplikacja istnieje po to, żeby śmiać się z siebie RAZEM, a nie próbować komuś zaszkodzić czy sprawić przykrość. Bycie palantem może narazić cię na poważne konsekwencje prawne.

Masz znajomych za granicą? Mamy kilka artykułów po angielsku ›

Wymaż dane

Zamierzasz nieodwracalnie wymazać wszystkie dane podstawione pod ten artykuł.
Jeśli chcesz kontynuować przepisz kod z obrazka:

199cdc013cd1

Tak

Ten artykuł to tylko żart

Tekst, który przeczytałeś nie ma nic wspólnego z prawdą, wszystkie liczby i komentarze są zmyślone. Treść artykułu została uzupełniona danymi, które zostały jej przekazane w adresie, a adres ten był w wyłącznej dyspozycji osoby, która wprowadziła te dane.

Jeżeli ktoś wykorzystał Twoje dane bez zgody lub po prostu nie chcesz, żeby więcej się pojawiały, możesz je wymazać z treści korzystając z tego linka. Więcej o działaniu naszego serwisu dowiesz się zaczynając od strony głównej.

Wystąpił błąd

Nie można załadować komentarzy. Spróbuj ponownie później.