Dziennik Bulwarowy Online Bielskowa

Jutro w lokalnym wydaniu drukowanym

Włamał się do Kościoła i straszył wiernych przez megafon, 26-letni Wojciech Grochowicz ukarany grzywną

Andrzej Malinowski

Wkręć znajomych w ten artykuł!

Podstaw tu swoje lub czyjeś dane korzystając z tego formularza. Stworzony link śmiało wysyłaj do przyjaciół - możesz go w każdej chwili zablokować.

Podstaw tu inne dane Zobacz inne artykuły

Bielskowa. Wczoraj w godzinach wieczornych na obrzeżach miasta do jednego z kościołów dostała się grupa mężczyzn. Jeden z nich, 26-letni Wojciech Grochowicz postanowił wcielić się w księdza i przemówić do wiernych przez zamontowane na terenie głośniki.

Nie wiadomo do końca jakie były motywy działania grupy, według policji był to najprawdopodobniej pijacki wybryk. Wojciech stwierdził, że dawno nie był w Kościele i chciał “przypomnieć sobie jak jest w środku”. Poza tym myślał, że są one “całodobowym dobrem wspólnym”.

Zeznania sprawców różnią się, jednak policja ustaliła, że do kościoła weszli ok. godziny 22.30. Sprzęt audio znaleźli dopiero przed północą. W międzyczasie mieli m.in. poprzestawiać obrazy drogi krzyżowej, opróżnić butelkę wina mszalnego, spalić cały zapas kadzidła oraz poustawiać ławy kościelne w kształt uśmiechniętej buźki.

Po znalezieniu mikrofonu Wojciech wpadł na pomysł oznajmienia przez megafony wiernym, że właśnie kończy się świat, biskupa do piekła wciągnęły diabły i tylko on z grupką ministrantów walczy z ciemnością. Wszystko to miało się wydarzyć, bo wierni "potwornie grzeszyli". Zaprosił też wszystkich “w tych ostatnich chwilach na koncert organowy światowej sławy muzyka”, którym miał być jeden z mężczyzn.

Starsi parafianie, którzy mieszkają blisko kościoła wpadli w panikę, wielu z nich ustawiło w oknach obrazki z Maryją i innymi świętymi. Pogotowie zostało wezwane do jednej ze staruszek, która zasłabła słuchając niepokojących wieści.

bp Wojciech Kalczyński @bpkalczynski

Bardzo smutny dzień w naszej parafii. Przepraszamy wiernych którzy padli ofiarą tego okrutnego żartu. Módlmy się za tego grzesznika...

Co ciekawe mężczyźni sami wezwali policję, ponieważ zatrzasnęli się w murach kościelnych, a kiedy skończyli żartować chcieli po prostu wrócić do domu.

Grupa została wylegitymowana oraz ukarana mandatami w wysokości 500zł. Sprawa może mieć dalszy ciąg przed sądem, jeśli władze kościelne wystąpią z oskarżeniem prywatnym.

Ważne! W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystając z witryny akceptują Państwo regulamin strony oraz fakt, że wszystkie informacje na niej zawarte są całkowicie fikcyjne, a podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest całkowicie przypadkowe. Jeśli nie zgadzasz proszę opuść tę stronę.

Znalazłeś błąd w artykule? Zgłoś to › Opracowanie własne na podstawie: PAPs, Oriet.

Komentarzy: 52

Twój komentarz został przesłany do moderatora, jeżeli nie narusza regulaminu powinien wkrótce pojawić się pod artykułem.


"tylko on z grupką ministrantów walczy z ciemnością" - ciekawe czy potwory dawały dobre dropy LOL

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Kościelnym lemingom można wmówić wszystko. Szkoda, że nie kazał im powiesić się na różańcach. Jeszcze pokolenie czy dwa odejdą i wyzwolimy się spod tej watykańskiej opresji.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Marcin Jagiełło Bielskowa
Ja nie wiem, narzekają, że coraz mniej ludzi chodzi do kościoła, a tu wypraszają gorliwego wierzącego. Dla mnie skandal.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


W komentarzach jak zwykle wpisy, że to żyd, mason, cyklista, pedał. A to wszystko nieprawda, ja znam tą osobę bardzo dobrze od dawna i mogę śmiało powiedzieć, że to jeden z ludzi-jaszczurów

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Jestem oburzony takim zachowaniem, jak można sobie robić takie żarty w kraju, którego królową jest Matka Boska? Czy nie rozumiecie, że jesteśmy ostatnim bastionem prawdy w Europie? Jeżeli nie będzie wiary to co nam zostanie?

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Spróbowałby coś takiego zrobić w państwie islamskim, pewnie nie miałby okazji do powtórzenia żartu.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Dominika Wróblewska Bielskowa
Wystawiali święte obrazki w okna, naród ciemniaków modlących się do zacieków na ścianach...

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Zobacz wszystkie komentarze

Dane do wstawienia

Może też być to pierwsza litera + kropka np. B.

Nie znasz wieku? Wpisz 0

Pamiętaj, nie bądź palantem! Ta aplikacja istnieje po to, żeby śmiać się z siebie RAZEM, a nie próbować komuś zaszkodzić czy sprawić przykrość. Bycie palantem może narazić cię na poważne konsekwencje prawne.

Masz znajomych za granicą? Mamy kilka artykułów po angielsku ›

Wymaż dane

Zamierzasz nieodwracalnie wymazać wszystkie dane podstawione pod ten artykuł.
Jeśli chcesz kontynuować przepisz kod z obrazka:

2645cbb7fb9c

Tak

Ten artykuł to tylko żart

Tekst, który przeczytałeś nie ma nic wspólnego z prawdą, wszystkie liczby i komentarze są zmyślone. Treść artykułu została uzupełniona danymi, które zostały jej przekazane w adresie, a adres ten był w wyłącznej dyspozycji osoby, która wprowadziła te dane.

Jeżeli ktoś wykorzystał Twoje dane bez zgody lub po prostu nie chcesz, żeby więcej się pojawiały, możesz je wymazać z treści korzystając z tego linka. Więcej o działaniu naszego serwisu dowiesz się zaczynając od strony głównej.

Wystąpił błąd

Nie można załadować komentarzy. Spróbuj ponownie później.