Dziennik Bulwarowy Online Kędzierżyn

Jutro w lokalnym wydaniu drukowanym

Uwaga! Ogłoszono alarmy bombowe w szkołach i na uczelniach wyższych

Andrzej Malinowski

Wkręć znajomych w ten artykuł!

Podstaw tu swoje lub czyjeś dane korzystając z tego formularza. Stworzony link śmiało wysyłaj do przyjaciół - możesz go w każdej chwili zablokować.

Podstaw tu inne dane Zobacz inne artykuły

Kędzierżyn. Bezterminowo odwołano wszystkie lekcje w szkołach, wykłady na uczelniach wyższych, a także zajęcia w przedszkolach w związku z listem wysłanym do policji i kilku redakcji miejscowych gazet. Zagrożenie zostało ocenione przez specjalistów na bardzo wysokie.

Treści listów na prośbę policji nie podano do publicznej wiadomości, jednak jasno wynika z nich, że celem ataku mają być ośrodki edukacji. Zamknięto wszystkie szkoły, uczelnie oraz przedszkola. Mieszkańcom zaleca się omijanie dużych skupisk ludności jak galerie handlowe.

Policja w całym kraju odbiera od 3 do 5 fałszywych gróźb bombowych rocznie, jednak tym razem okoliczności wskazują, że zagrożenie jest realne. Dwie koperty przebadane spektrometrem wykazały obecność cząsteczek w zakresie silnych materiałów wybuchowych.

Z pobliskich miast zjeżdżają do nas ekipy saperskie oraz zespoły z psami wyszkolonymi w wykrywaniu materiałów wybuchowych - Sami nie dysponujemy odpowiednimi zasobami, żeby przebadać wszystkie placówki edukacyjne w rozsądnym czasie - mówi Wojciech Malinowski, dowódca miejscowej jednostki saperów - przed nami bardzo ciężka praca.

W chwili obecnej policja przy wsparciu pozostałych służb ewakuuje ludzi ze wszystkich zagrożonych budynków oraz zabezpiecza pobliski teren. Apeluje się do uczniów, studentów oraz rodziców, o niepojawianie się na miejscu, aby zapewnić służbom odpowiednie warunki do pracy.

Publicyści na twitterze wymieniają rzekome przecieki, jednak komenda nie potwierdziła żadnego z nich. Najczęściej dyskutuje się o islamskim odwecie za zaangażowanie Polski na Bliskim Wschodzie, jednak jak zauważają niektórzy organizacje terrorystyczne nie zwykły ostrzegać o swoich zamiarach, więc w grę może wchodzić próba wymuszenia okupu.

Wszyscy po cichu liczą, że cała sprawa okaże się głupim żartem grupy nastolatków. I chociaż całe to zdarzenie to nic innego jak trzecia prawda Tischnera, zalecamy ostrożność i będziemy informować o rozwoju zdarzeń na bieżąco na łamach naszego portalu.

Ważne! W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystając z witryny akceptują Państwo regulamin strony oraz fakt, że wszystkie informacje na niej zawarte są całkowicie fikcyjne, a podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest całkowicie przypadkowe. Jeśli nie zgadzasz proszę opuść tę stronę.

Znalazłeś błąd w artykule? Zgłoś to › Opracowanie własne na podstawie: PAPs, Oriet.

Komentarzy: 83

Twój komentarz został przesłany do moderatora, jeżeli nie narusza regulaminu powinien wkrótce pojawić się pod artykułem.


Nie zazdroszcze służbom, przecież to jest ogromna powierzchnia do sprawdzenia. Nawet z pomocą z zewnątrz to zajmie pewnie z tydzień jak nie dłużej. Jeśli się nie myle, wg procedur wszystko muszą sprawdzić dwie różne ekipy zanim obiekt zostanie uznany za bezpieczny. Dzieciaki będą miały ferie.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


No i doigraliśmy się, przez nasz sojusz ze Stanami gramy jednocześnie na nosie Rosjanom jak i ogranizacjom terrorystycznym, które bardzo ciężko opanować przy otwartych granicach.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


To nie jest wina naszego zaangażowanie, ale pobłażania islamowi w imie politycznej poprawności. Zajrzyjcie wszyscy do koranu, to dla nich święta księga, wiecie co ona im nakazuje? Religia to straszne zło, obudź się Europo, albo poderżną nam gardła jak kozom.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Mieszkam przy szkole, u nas wszystko już ogrodzone, na brame założone kłódki, wszędzie takie biało-czerwone paski rozpięte. Nie wiedziałem co się dzieje. Ale w kilku innych szkołach ponoć jeszcze nic nie zabezpieczone - dzieciaki grają na boiskach w piłkę...

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Pytanie dlaczego nie ujawniono listy zamachowców? Gdyby chodziło o pieniądze to pewnie by to podali w wiadomościach, więc podejrzewam, że chodzi o grupy terrorystyczne. Niedawno zapowiadali uderzenie w państwa europejskie, być może padliśmy pierwszą ofiarą.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Jestem w stanie zrozumieć dzieciaki ze szkół, będą mieć wolne więc się cieszą w komentarzach. Można im wybaczyć, bo to sytuacja, której jeszcze nie potrafią pojąć. Ale studenci cieszący się z braku wykładów? Wytropiłbym was i wywalił z uczelni na których studiujecie, bo jesteście po prostu debilami.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


Spójrzmy prawdzie w oczy, do tej pory nie zderzyliśmy się z żadnych zagrożeniem terrorystycznym, nasze służby nie są na to przygotowane. Oczywiście powinny być, zwłaszcza od czasu posłania naszych wojsk do Iraku, ale na krótkowzroczność polityków zawsze można liczyć.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Bartosz Wojewódzki Kędzierżyn
A ja myśle, że to jest efekt rozmontowania naszych służb przez ekipę Macierewicza. Po prostu obecnie nie jesteśmy zdolni do wychwytywania żadnych zagrożeń, nawet islamskich, chociaż jesteśmy raczej monokulturowym i monorasowym krajem. Przed trybunał stanu tego człowieka.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


To chyba nie wszystkie informacje, bo widziałam ekipę policji w budynku przy Piłsudskiego, a chyba nie ma tam żadnej szkoły czy uczelni? Wyprowadzali stamtąd swóch mężczyzn w kajdankach, może podadzą jakieś nowe informacje, może to tylko żartownisie?

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post


To muszą być terroryści, nikt z cywilizowanego świata nie wziąłby na cel dzieciaków. Po fanatykach religijnych z Iraku czy okolic można się spodziewać wszystkiego, dla nich nie ma żadnych świętości.

Odpowiedz · Lubie to! · · Obserwuj post

Zobacz wszystkie komentarze

Dane do wstawienia

Pamiętaj, nie bądź palantem! Ta aplikacja istnieje po to, żeby śmiać się z siebie RAZEM, a nie próbować komuś zaszkodzić czy sprawić przykrość. Bycie palantem może narazić cię na poważne konsekwencje prawne.

Masz znajomych za granicą? Mamy kilka artykułów po angielsku ›

Wymaż dane

Zamierzasz nieodwracalnie wymazać wszystkie dane podstawione pod ten artykuł.
Jeśli chcesz kontynuować przepisz kod z obrazka:

9a880ed6835e

Tak

Ten artykuł to tylko żart

Tekst, który przeczytałeś nie ma nic wspólnego z prawdą, wszystkie liczby i komentarze są zmyślone. Treść artykułu została uzupełniona danymi, które zostały jej przekazane w adresie, a adres ten był w wyłącznej dyspozycji osoby, która wprowadziła te dane.

Jeżeli ktoś wykorzystał Twoje dane bez zgody lub po prostu nie chcesz, żeby więcej się pojawiały, możesz je wymazać z treści korzystając z tego linka. Więcej o działaniu naszego serwisu dowiesz się zaczynając od strony głównej.

Wystąpił błąd

Nie można załadować komentarzy. Spróbuj ponownie później.